Docenci i blogerzy

Notka niniejsza równie dobrze dotyczyć by mogła bardzo ciekawego Veltlinskiego Zelenego od Radomila Balouna, o którym zresztą kiedyś już pisałem – żeby pokazać, że Veltliner niejedną ma twarz, a jego morawskie interpretacje mogą być bardzo, bardzo ciekawe.

Rzecz jednak w tym, że Kraków to jest grajdół, każdy się tu zna z każdym, wciąż się mijamy na wąskich uliczkach, uchylając kapelusza i mamrocząc pod nosem „Uszanowanie, pani profesorowo!” albo „Dobrego dnia, docencie!” W tym kontekście wydaje się zupełnie oczywiste, że wystarczy korkiem rzucić na oślep, by trafić w innego winnego blogera. To mi się dzisiaj właśnie przydarzyło, gdy wszedłem dziś do Winomana, żeby kupić butelkę na kolejny Winny Wtorek i oznajmiłem, że po Veltlinera przychodzę, bo jest zapotrzebowanie w Narodzie – z miejsca usłyszałem, że przed chwilą była Borysa z Książki i wina i wyszła właśnie z balounowym Veltlinskim pod pachą…

Sięgnąłem więc do źródeł, to jest do Austrii. Zöhrer Grüner Veltliner Kremstal 2008 zdobi iście przerażająca etykieta, o wstrząsającym designie z dominującymi złotymi wstawkami – ta maniera bling bling zasługuje na kontrę. Na szczęście to w zasadzie jedyna wada tego wina. W nosie odnajdziemy dość zaskakujące nuty miodu i białych kwiatów, do tego mandarynki i jabłka, a ta delikatna struktura aromatyczna  zbudowana jest na mineralnych, krzemiennych fundamentach. Długość średnia, ale ciało jest po rubensowsku pełne i  krągłe, o dobrej, grejpfrutowej kwasowości. Prostolinijne, szczodre wino, w sam raz dla pani profesorowej, dla docenta i dla depczących sobie po piętach krakowskich blogerów.

A oto pozostali Winni Wtorkowicze i ich Grünery:

Nasze wina

Białe nad czerwonym

Viniculture.pl

Winniczek

Sstarwines (1)

Sstarwines (2)

Jongleur

Środkowa półka

Uncle Matt in travel

Winne przygody

Reklamy

2 Komentarze on “Docenci i blogerzy”

  1. Agnieszka pisze:

    Szkoda, że zapomniałeś o Zillingerze 😦


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s