Winne Wtorki zadekretowane

Proszę sobie wyobrazić  jak mogłaby potoczyć się nasza historia, gdyby taki dajmy na to Gomułka miał nieco lepszego, nomen omen, nosa – do polityki i do wina – i zamiast bezmięsnych poniedziałków wprowadził Winne Wtorki? Nie czekając na Gierka by sam nas zadłużył, sprowadzając Shirazy z imperialistycznej Australii i Merloty z bratniego Chile Salvatora Allende (czy co tam biło na świecie rekordy popularności w latach 60.), a następnie szeroko je w Polsce dystrybuował, najlepiej z rejonizacją, jak niegdyś Pepsi i Coca-Cola… Czy mielibyśmy teraz bardziej rozwiniętą kulturę wina w Polsce? Czy komunizm w ogóle by upadł, czy trwałby w jakiejś lajtowej, mniej tanicznej wersji?

Na te pytania – jakby powiedział Bogusław Wołoszański – odpowiedzi nie poznamy nigdy. Ale co zaniedbał Gomułka, naprawią teraz polscy winni blogerzy. Z inicjatywy Kuby Jurkiewicza z boga Czerwone czy białe narodziła się wielce ciekawa inicjatywa – w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca zaangażowane w Winne Wtorki osoby opisywać będą na swoich blogach wrażenia z degustacji tego samego wina. Taka hipertekstowa, postmodernistyczna degustacja to świetny sposób na porównanie różnych typów wrażliwości na wino, wielości sposobów jego opisywania, pretekst do dyskusji… i  kawał dobrej zabawy.

Piszących o winie, którzy do inicjatywy chcieliby dołączyć, odsyłam na stronę bloga  Czerwone czy białe. A pierwszy opis wina znajdziecie w najbliższy wtorek na łamach Kontretykiety oraz następujących blogów:

Winne Przygody – blog winem pisany
Viniculture.pl – Winna Strona Życia
WineZine
Białe nad czerwonym
Uncle Matt in travel
O winie
Książka i wino

Tak więc, byle do wtorku!

Reklamy

2 Komentarze on “Winne Wtorki zadekretowane”

  1. Kuba pisze:

    U mnie też oczywiście będzie opis 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s